VPIS OTROK V VRTEC ČEPOVAN ZA ŠOLSKO LETO 2019/2020

Vpis bo potekal v sredo, 3.4.2019med 10.00 in 12.00 uro ter med 14.00 in 17.00 uro.

Vpisujemo otroke od 11. meseca starosti dalje.

Ob vpisu imejte s seboj EMŠO otroka in EMŠO staršev.

Za vse dodatne informacije lahko pokličete svetovalno delavko na telefonsko številko 05/30 72 906.

DELAVNICE MEDOBČINSKEGA DRUŠTVA PRIJATELJEV MLADINE

Obveščamo vas o dogodkih, ki jih organizira Medobčinsko društvo prijateljev mladine Nova Gorica v njihovih prostorih. Več o dejavnostih najdete na spodnji povezavi.

Predavanja

PUST

Le kdo ne mara pustovanja, slovenskega ljudskega običaja, ki preganja zimo in kliče pomlad? Pustni teden ne predstavlja le časa, ko se našemimo, temveč ima za slovenski narod bistveno večji pomen. Ali še poznamo prave pustne običaje in ali so se le-ti do današnjega dne kaj spremenili? Tudi učenci naše šole  so v pustnem sprevodu 5.3.2019  šli od hiše do hiše, od vrat do vrat in prinašali vaščanom smeh  in s smehom pomlad.

GLASBENA MLADINA

18.2.2019 so imeli učenci od 1. do 5. razreda v okviru glasbene mladine glasbeno predstavo Tinka Tonka Flavtofonka .

Tinka Tonka Flavtofonka je glasbeni sprehod skozi nekatera obdobja zgodovine glasbe, v katerih otroci spoznajo vrsto zanimivih oseb – od Pana do Mozarta in Beethovna – ter še bolj zanimivih inštrumentov; marsikaj zanimivega izvedo tudi o flavti in vseh, ki so pomembno vplivali na njen razvoj.

Otroke skozi glasbene dogodivščine vodi deklica Tinka Tonka (Tinkara Kovač). Pokaže jim, kako velik, zanimiv in raznovrsten je glasbeni svet, pa tudi to, da se lahko še veliko naučijo, če bodo le radovedni in bodo imeli pogum za nova spoznanja. Glasbeno predstavo dopolnjujejo privlačno zasnovana scena in kostumi ter seveda glasbeniki, ki v živo stopnjujejo napetost zgodbe.

PRIREDITEV OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU – PREŠERNOVEM DNEVU

8. februarja obeležujemo slovenski kulturni praznik. Ob obletnici Prešernove smrti so učenci naše šole pripravili kulturno prireditev za krajane. Skozi pester program smo spoznali slovenska imena za mesece od prosinca do grudna, ob njih pa recitirali, peli, igrali na različne instrumente in plesali.

Da pa bi ostali še naprej kulturni, preberimo zanimivo knjigo ter obiščimo kakšno kulturno prireditev, kajti le tako bomo nadaljevali tisto, kar je s svojim ustvarjanjem zastavil že doktor France Prešeren.

ŠPORTNI DAN – MAGMA X

V soboto, 02.02.2019 smo izpeljali drugi športni dan v tem šolskem letu. Prvotni cilj je bil organizacija zimskega športnega dneva s smučanjem na smučišču Cerkno, ki pa smo ga žal morali odpovedati zaradi izredno slabih vremenskih pogojev. Tako smo vse aktivnosti izpeljali v športnem centru MAGMA X, kjer so učenke in učenci v dopoldanskem času najprej opravili dve aktivnosti pod vodstvom trenerk centra in sicer vodeno vadbo za razvoj osnovnih motoričnih sposobnosti in razvoj aerobnih sposobnosti, kasneje pa so bili aktivni še na bowling stezah centra. Vzdušje je bilo res prijetno, obe skupini, tako deklet kot fantov sta bili pohvaljeni s strani obeh trenerk in veliko prezgodaj se je končala aktivnost v bowling centru.

Lepo športno dopoldne je minilo v dobri organizaciji in kljub delovni soboti smo bili zadovoljni tako učenke in učenci kot tudi spremljevalci.

PLAVALNI TEČAJ

V tednu od ponedeljka 14. januarja do petka 18. januarja smo izpeljali 10 urni plavalni tečaj za učence in učenke 3. razreda v pokritem bazenu v Novi Gorici. S plavalnim tečajem je pričelo vseh sedem učencev in učenk 3. razreda, ki jih je vsakodnevno vozil šolski kombi, plavalni tečaj pa so zaključili trije  učenci in ena učenka, saj je Veronika Šuligoj zbolela po prvem dnevu, Klemen Ušaj je zadnja dva dneva s starši odšel na smučanje, Ana Boltar pa ni opravila zgolj preizkusa zadnji dan, saj zaradi vremenskih razmer ni mogla priti v šolo.

Z izvedbo plavalnega tečaja smo lahko zelo zadovoljni, saj nam je bilo omogočeno, da smo bili v bazenu ves teden edina skupina, na voljo pa smo imeli tudi vse potrebne rekvizite in pripomočke za uspešno učenje plavanja. Vsi učenci in učenki sta izrazito napredovali v tehniki plavanja, tako, da so zadnji dan na preizkusu vsi uspešno dosegli 5. stopnjo znanja plavanja, kar pomeni, da so preplavali 50m, med tem opravili vajo varnosti in uspešno preplavali do cilja. Bronastega delfina so si tako prislužili Mrak Žana, Podgornik Tim, Šuligoj Dominik in Kovačič Andraž. Trije, ki se preizkusa niso udeležili zaradi že omenjenih razlogov verjetno ne bi dosegli te stopnje plavanja, ocenjujem pa, da bi verjetno lahko dosegli 3. oziroma 4. stopnjo plavanja, oziroma zlatega morskega konjička ali delfinčka.

V sredo, 16. januarja smo istočasno izpeljali še športni dan za 4. in 5. razred ter ravno tako preizkus plavanja, kjer so si Slivka Štefan, Šuligoj Aleš in Rebek Tiana prislužili bronastega delfina, Stojanovič Miha delfinčka, Vižin Matic pa zlatega morskega konjička.

marec 2019
« Feb   Apr »