PRIPOROČILA ZA PREVOZ ŠOLSKIH OTROK

Šolski prevozi

UNICEF V DIALOGU, PRIJATELJSTVO

11.10.2019 je  ga Asja Šinigoj  iz mladinskega centra Nova Gorica izvedla delavnico »PRIJATELJSTVO in UNICEF V DIALOGU  «. Učenci so igrali sociale igre: Poštar, atomi, telefon, baloni, semafor in veliko poudarka je  posvetila odnosom  med njimi.

Za zaključek so izdelali verigo prijateljstva.

TEDEN OTROKA

Učenci 4. In 5. razreda so imeli v tednu otroka različne dejavnosti.

Utrinki v tednu otroka: naučili smo se pravilno umivati zobe, spoznali vrste odvisnosti in kaj se dogaja z našim telesom v puberteti.

Igrali smo se socialne igre in likovno izražali na naslov » Naše pravice«.

FESTIVAL ZNANOSTI

Tudi letos smo se, v okviru izbirnih predmetov, udeležili Festivala znanosti v Novi Gorici. Ogledalii smo si šov Čudovita voda iz znanstvenega centra AHHAA iz Estonije ter se udeležili predavanja o osvajanju Lune.

PODROČNO PRVENSTVO ATLETIKA- EKIPNO

V četrtek, 03.10.2019, smo se udeležili področnega prvenstva v atletiki, ki se je odvijalo v športnem parku v Novi Gorici. Na prvenstvu smo nastopili z osmimimi učenkami in učenci, ki so nastopili v štirih atletskih disciplinah, v kategoriji starejših učenk in učencev. Tekmovanja so se udeležili :

Eva BREMEC – skok v daljino

Ana MUROVEC – skok v daljino

Matevž BREMEC – skok v daljino

Nina MUROVEC – skok v višino

Kristina UŠAJ – tek 60m

Doroteja ŠULIGOJ – vortex

Jernej ŠULIGOJ – vortex

Timotej SUSIČ – vortex

Tekmovanje je potekalo v lepem, sončnem vremenu, kjer so se naši tekmovalci resnično lepo odrezali in prikazali zelo borbene nastope, ter dosegli svoje najboljše izide.  Lahko smo ponosni na njih in jim iskreno čestitamo.

OBISK KOSMAČEVE DOMAČIJE

Učenci 6. – 9. r. so že v šoli spoznali življenje in delo Cirila Kosmača, brali so njegove novele. Ob pomoči vodičke, ki nas je sprejela v njegovi rojstni hiši, so svoje znanje utrdili in izvedeli še več o življenju pisatelja. Spoznali so način bivanja v takratnih časih. Prehodili so tudi del Kosmačeve učne poti, ki vodi od njegove domačije do Mosta na Soči. Ta pot je tako in drugače povezana s Kosmačevim življenjem ter njegovimi pripovedmi.

oktober 2019
« Sep   Nov »