Sporočilo Mestne občine Nova Gorica v zvezi s prevozi učencev od 1.6.2020 dalje:

” Vozni redi za PLP in JLP se bodo izvajali po ustaljenih voznih redih. PLP in JLP se bo izvajal za vse, ki so bili pred epidemijo na seznamih vozačev. “
Sporočilo šole:
Pozdravljeni!
V ponedeljek, 1.6.2020, se vračajo v šolo učenci 4. in 5. razreda; v sredo, 3.6.2020, se vračajo v šolo učenci 6.,7., in 8. razreda.
Urniki bodo z majhnimi spremembami taki, kot so bili pred 16.3.2020.
Učenci bodo v učilnicah od začetka pouka do zaključka, učitelji se bodo menjali, prihodi, odhodi in ostala organizacija bo usklajena z nadaljnjimi priporočili in navodili, ki so še v pripravi.
Čakamo na priporočila NIJZja in MIZŠ.

ŠPORTNI DAN – POHOD

Učenci 4. in 5. razreda so v mesecu aprilu opravili pohod. Ker je potekal pouk na daljavo, so skupaj s starši obiskali različne hribe: Škabrijel, Kobilico, Veliki vrh, Lašček, Škopico in Poldanovec..

NARAVOSLOVNI DAN: DAN ZEMLJE

Učenci 4. in 5. razreda so imeli na izbiro tri dejavnosti, ki so jih opravili doma in v bližini svojega doma. Vsak si je izbral dve dejavnosti, ustvarjal, raziskoval, eksperimentiral.

Naredili so čistilo ki ne obremenjuje okolja, nabrali  veje in jih s pomočjo staršev razrezali. Pri ustvarjanju so uporabili svojo domišljijo  in naredili gozdno lutko, nekateri tudi žival in na sprehodu  okoli hiše opazovali spomladanske cvetlice, barve cvetov, prešteli cvetne liste in prašnike. Na cvetovih so opazovali čebele, njeno gibanje, barvo  cvetnega  prahu in kam si čebela nabere cvetni prah.

VELIKONOČNA DELAVNICA

7.4.2020, so učenci 4. in 5. razreda  iz slanega testa in papirja  ustvarjali velikonočne okraske.

Pri delu so bili ustvarjalni, saj so njihovi izdelki polepšali domove.

DAN ŽENA V ČEPOVANU

Skupina ljudskih pevk Korenine so 8.3.2020 priredile v dvorani kulturnega doma v Čepovanu koncert ljudskih pesmi in s svojim nastopom pričarale čudovito vzdušje. Uvodno pesem sta zaigrala Tadej in Andraž Kovačič in z venčkom ljudskih pesmi in plesov so koncert popestrili učenci 4. in 5. razreda.

LIKOVNI NATEČAJ: FESTIVAL ZVONČKOV

Botanični vrt Univerze v Ljubljani je priredil festival zvončkov. Učenci od 1. do 5. razreda so na to temo brali otroško literaturo o zvončkih in likovno ustvarjali.

Ema Magajne iz 5. razreda je zasedla 1. mesto ( 2. slika )  in Žana Mrak iz 4. razreda  2. mesto v kategoriji OŠ 4.-5. razred ( 1. slika ).

Čestitamo

maj 2020