PROMOCIJA POKLICEV 2019

V četrtek, 14.11.2019, so se nekateri učenci 9. razreda udeležili dogodka »Promocija poklicev«, ki se je odvijal v Novi Gorici. Dogodek je organizirala Obrtna zbornica Nova Gorica.

Zborno mesto je bilo pred Mestno občino Nova Gorica. Nato so se učenci razdelili v skupine in si ogledali izbrani poklic. Prisluhnili so podjetnikom, ki so jim z velikim navdušenjem predstavili svoj poklic.

SIMBIOZA GIBA

Čeprav smo si lansko leto obljubili, da se čez leto ponovno srečamo, je bila letošnja udeležba v slovenskem projektu Simbioza giba 2019, pod geslom: “Gibanje je življenje in življenje je gibanje, ” precej skromnejša. Letošnje akcije so se udeležile zgolj dve babici in ena mama s svojimi mladimi nadobudneži. Projekt, ki združuje različne generacije v gibanju, druženju in športu je v letošnjem letu potekal od 14. do 21. oktobra, na najrazličnejših lokacijah po vsej Sloveniji. Ena izmed lokacij je bila tudi naša šola, kjer je bila ura športa organizirana 17. oktobra v popoldanskem času. Čeprav v skromnem številu smo lepo izkoristili uro vadbe, kjer smo se preizkusili v spretnostih plezanja, premagovanja ovir in najrazličnejših skokih, za zaključek pa še poizkusili s skoki na mali prožni ponjavi. Otroci so se zabavali in uživali, babici sta obujali spomine na svoje šolske dni, ki sta jih preživeli ob izvajanju takšnih vragolij, edina mama pa se je strinjala, da bi takšnih dogodkov moralo biti več, za koristi starih in mladih.

Vadbo smo zaključili ob sproščenem druženju in klepetu, z obljubo, da se prihodnje leto, pa prav zares, ponovno srečamo.

SPOMINSKA SLOVESNOST OB 75-LETNICI POŽIGA ČEPOVANA

V soboto, 12. 10. 2019, se je v dvorani Gasilskega doma Čepovan odvila spominska slovesnost ob 75-letnici požiga naše vasi. Prisluhnili smo slavnostni govornici Vidi Škrlj, predsedniku KO ZB Čepovan Radu Bolčini, ki je predstavil zgodovino našega kraja s poudarkom na drugi svetovni vojni in požigu vasi. Poleg Vokalne skupine Zimzelen, flavtistke Polone Šuligoj, harmonikarja Uroša Ceja so nastopili tudi učenci naše šole. To so bili recitatorji Tadeja Kravanja, Kristina Ušaj, Eva Bremec (tudi violinistka), Nina Murovec, flavtistka Neli Pisk, harmonikar Tadej Kovačič in voditeljica programa Laura Markič.

UNICEF V DIALOGU, PRIJATELJSTVO

11.10.2019 je  ga Asja Šinigoj  iz mladinskega centra Nova Gorica izvedla delavnico »PRIJATELJSTVO in UNICEF V DIALOGU  «. Učenci so igrali sociale igre: Poštar, atomi, telefon, baloni, semafor in veliko poudarka je  posvetila odnosom  med njimi.

Za zaključek so izdelali verigo prijateljstva.

TEDEN OTROKA

Učenci 4. In 5. razreda so imeli v tednu otroka različne dejavnosti.

Utrinki v tednu otroka: naučili smo se pravilno umivati zobe, spoznali vrste odvisnosti in kaj se dogaja z našim telesom v puberteti.

Igrali smo se socialne igre in likovno izražali na naslov » Naše pravice«.

FESTIVAL ZNANOSTI

Tudi letos smo se, v okviru izbirnih predmetov, udeležili Festivala znanosti v Novi Gorici. Ogledalii smo si šov Čudovita voda iz znanstvenega centra AHHAA iz Estonije ter se udeležili predavanja o osvajanju Lune.

PODROČNO PRVENSTVO ATLETIKA- EKIPNO

V četrtek, 03.10.2019, smo se udeležili področnega prvenstva v atletiki, ki se je odvijalo v športnem parku v Novi Gorici. Na prvenstvu smo nastopili z osmimimi učenkami in učenci, ki so nastopili v štirih atletskih disciplinah, v kategoriji starejših učenk in učencev. Tekmovanja so se udeležili :

Eva BREMEC – skok v daljino

Ana MUROVEC – skok v daljino

Matevž BREMEC – skok v daljino

Nina MUROVEC – skok v višino

Kristina UŠAJ – tek 60m

Doroteja ŠULIGOJ – vortex

Jernej ŠULIGOJ – vortex

Timotej SUSIČ – vortex

Tekmovanje je potekalo v lepem, sončnem vremenu, kjer so se naši tekmovalci resnično lepo odrezali in prikazali zelo borbene nastope, ter dosegli svoje najboljše izide.  Lahko smo ponosni na njih in jim iskreno čestitamo.

OBISK KOSMAČEVE DOMAČIJE

Učenci 6. – 9. r. so že v šoli spoznali življenje in delo Cirila Kosmača, brali so njegove novele. Ob pomoči vodičke, ki nas je sprejela v njegovi rojstni hiši, so svoje znanje utrdili in izvedeli še več o življenju pisatelja. Spoznali so način bivanja v takratnih časih. Prehodili so tudi del Kosmačeve učne poti, ki vodi od njegove domačije do Mosta na Soči. Ta pot je tako in drugače povezana s Kosmačevim življenjem ter njegovimi pripovedmi.

ŠPORTNI DAN- PLANINSKI POHOD

Učenci od 1. do 5. razreda so 13.9.2019 imeli športni dan- planinski pohod na Lokve. V lepem, sončnem vremenu so se peš odpravili po lokvarski cesti. Na Skokovem vrhu so pojedli malico.

A pravljica se še ni končala tukaj. Na Lokvah so se igrali in si ogledali igrišče za mini golf. Čestitamo učencem 1. razreda, ki so uspeli prehoditi pot.

ŠPORTNI DAN V KAJAK CENTRU

V četrtek, 12.09.2019 smo izpeljali prvi športni dan v novem šolskem letu. Tokrat smo se odločili za vodne aktivnosti in obiskali Kajakaški klub Soške elektrarne, kjer so učenke in učenci pod vodstvom vaditeljev in tekmovalcev najprej dobili nekaj teoretičnih navodil v zvezi z aktivnostjo, predvsem glede varnosti in opreme, v nadaljevanju pa skupaj z učitelji in člani kluba pripravili obvezno opremo, ter čolne in odšli do mesta za vhod v vodo. Učenke in učenci so bili razdeljeni v dve skupini, ki sta se po dobri uri izmenjali v čolnih. Vodna pot jih je vodila navzgor proti toku, vse do solkanskega mostu, ter nazaj do spusta po brzicah tekmovalne proge, kjer smo videli tudi obračanje čolna, seveda brez kakšne nevarnosti, zato pa obilico smeha in zbadanja ob prihodu na kopno.

Preživeli smo prijetno dopoldne, z novimi znanji in izkušnjami ter predvsem željo, da bi kaj podobnega še kdaj ponovili. Glede na to, da so bili učenci in učenke izredno pohvaljeni s strani članov kluba Soške elektrarne, bo izražena želja zagotovo upoštevana pri pripravi aktivnosti v prihodnje.

Stran 1 od 1712345...10...Zadnja »

november 2019
« Okt   Dec »