18.2.2019 so imeli učenci od 1. do 5. razreda v okviru glasbene mladine glasbeno predstavo Tinka Tonka Flavtofonka .

Tinka Tonka Flavtofonka je glasbeni sprehod skozi nekatera obdobja zgodovine glasbe, v katerih otroci spoznajo vrsto zanimivih oseb – od Pana do Mozarta in Beethovna – ter še bolj zanimivih inštrumentov; marsikaj zanimivega izvedo tudi o flavti in vseh, ki so pomembno vplivali na njen razvoj.

Otroke skozi glasbene dogodivščine vodi deklica Tinka Tonka (Tinkara Kovač). Pokaže jim, kako velik, zanimiv in raznovrsten je glasbeni svet, pa tudi to, da se lahko še veliko naučijo, če bodo le radovedni in bodo imeli pogum za nova spoznanja. Glasbeno predstavo dopolnjujejo privlačno zasnovana scena in kostumi ter seveda glasbeniki, ki v živo stopnjujejo napetost zgodbe.