Tudi letos so se učenci 4. razreda OŠ Čepovan pridružili vseslovenski akciji ” Šolar na smuči”, ki se je odvijala na slovenskih smučiščih, na Krvavcu, Rogli, Mariborskem Pohorju, Cerknem in Gačah. Z akcijo, ki je potekala med 20. in 24. januarjem, je bila učencem 4. razredov osnovnih šol omogočena enodnevna brezplačna, zabavna in predvsem poučna smučarska izkušnja. Pet smučarskih središč je tako v petih dneh gostilo približno 3000 učencev iz vse Slovenije. Učenci 4. razreda OŠ Čepovan so se s svojima spremljevalcema udeležili akcije, v petek, 24. januarja, v smučarskem središču Cerkno, kjer so ob odlični organizaciji Smučarskega kluba Snežinka, v prekrasnem vremenu in vodstvu njihovih smučarskih učiteljev preživeli resnično nepozaben smučarski dan.